• Ogólne
  • Plan wycieczki
  • Świadczenia
  • Oferta nie zawiera

KARKONOSZE (Karpacz)- w terminie 01-10.07.2020 r

Karpaczgórski kurort leżący w Karkonoszach, w dolinie Łomnicy u podnóża Śnieżki. Podstawowym atutem gminy jest turystyka i sport. Doskonałe warunki terenowe i pogodowe powodują, że Karpacz jest ośrodkiem sportów zimowych,stacją klimatyczną i punktem wyjściowym na liczne szlaki turystyczne. Historię poznania Karkonoszy prezentuje Muzeum Sportu i Turystyki. Z bogatą bazą noclegową (ponad 8 500 miejsc) o zróżnicowanym standardzie, wyśmienitą gastronomią oraz przede wszystkim mocno rozwinięta infrastrukturą rekreacyjną jest atrakcyjny dla każdego i o każdej porze roku.

Pensjonat „Żółty Dworek” – obiekt położony blisko centrum Karpacza, niedaleko zapory na Łomnicy. Dobre usytuowanie sprawia, że wypoczniecie Państwo wśród zieleni i szumu górskiego, czystego powietrza. Bliskość lasu sprawi, że Państwa wypoczynek będzie pełen relaksu. Z okien rozciąga się przepiękny widok na góry. Pensjonat dysponuje pokojami 2,3,4-osobowymi z łazienkami, TV oraz dostępem do wi-f.

Dzień 1
Wyjazd z Piekar Śląskich o godz. 8:00, zbiórka na parkingu przy Domu Pielgrzyma na ul. Popiełuszki o godz. 7:45,
Przejazd do Karpacza, obiad, zakwaterowanie, spacer po okolicy, kolacja, nocleg.

Dzień 2-9
Wypoczynek aktywny i mniej aktywny
Liczne wycieczki:
Szklarska Poręba – spacer do wodospadu Szklarki, Walońska Chata,
Kowary – Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz dawne Sztolnie Kopalni Uranu, Jelenia Góra – spacer po zabytkowym śródmieściu m.in. bazylika świętego Erazma i świętego Pankracego, mury obronne z basztami, ratusz, kościół Podwyższenia Krzyża Św., uzdrowisko Cieplice,
Wałbrzych – Zamek Książ,
Harrachov – kompleks sportowy skoczni narciarskich, Wodospad Mumlavy, Muzeum Szkła i mini browar,
Świątynia Wang, Schronisko Samotnia i Kocioł Małego Stawu – jedno z najbardziej malowniczych miejsc w całych Sudetach – wędrówka łatwym szlakiem, ok. 4 h w obie strony.

Dzień 10
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd z Karpacza ok. godz. 10:00, powrót do Piekar Śl. w godzinach popołudniowych (ok. 15:00-16:00).

Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd autokarem turystycznym,
9 noclegów w pensjonacie „Żółty Dworek” w Karpaczu, w pokojach 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV,
wszystkie w/w wycieczki (cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja),
ubezpieczenie KL i NNW, taksa klimatyczna,
opieka pilota/przewodnika.

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 300 zł