• Ogólne
  • Plan wycieczki
  • Świadczenia
  • Oferta nie zawiera

SARDYNIA perła Morza Śródziemnego w terminie 31.05-12.06.2020 r

Dzień 1-2
Zbiórka uczestników w Piekarach Śląskich na ul. Popiełuszki o godzinie 21:45,
Wyjazd o 22:00. Nocny przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię do Włoch,
Około południa przyjazd do Bolonii gdzie zobaczymy m.in. Bazylika św. Petroniusza, Piazza Maggiore, Due Torri, Bazylika św. Dominika, Uniwersytet. Czas wolny,
Dalszy przejazd do portu w Livorno. Zaokrętowanie na promie Grimaldi Lines. Wypłynięcie o godzinie 21:30. Obiadokolacja. Nocny rejs na Sardynię.

Dzień 3
Wpłynięcie do portu w Olbii około godziy 7.00. Śniadanie.
Przejazd przez region nazywany „Sardyńskimi Dolomitami” w kierunku
Costa Smeralda. Panoramiczny przejazd pośród niezliczonych zatok i wysepek tego najsłynniejszego odcinka sardyńskiego wybrzeża. Przejazd do Hotelu Club Esse Gallura Beach. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Dzień zaczniemy od wyprawy do Alghero: miasto nazywane „Małą Barceloną” ze względu na swe katalońskie korzenie. Spacer po urokliwym centrum miasta z malowniczymi wąskimi uliczkami, budynkami w stylu hiszpańskim oraz pozostałościami dawnych fortyfkacji.
Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Rejs łodzią, na pokładzie której spędzimy większość naszego dnia poznając Archipelag la Maddalena, który składa się z siedmiu głównych wysp i niezliczonych małych wysepek. Zatoki, plaże i oczywiście morze oferują niezapomniane krajobrazy i fascynujące kolory. Obiad na pokładzie łodzi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Możliwość wyjazdu fakultatywnego do Bonifaccio na Korsyce. Cena 80 euro. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg. Możliwość wyjazdu fakultatywnego do Wąwozu Su Gorropu. Cena: 70 euro.

Dzień 10
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w dzikie regiony Sardynii czyli Barbagia. Dzień, który będzie prawdziwą ucztą dla ciała jak i dla ducha. Wyjazd w region Supramonte, najwyższych gór Sardynii. Przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Po południu zapraszamy na Sardyńską Ucztę! Przejazd do portu w Olbia. Zaokrętowanie na promie. Nocny rejs do Livorno.

Dzień 12
Śniadanie na promie. Dopłynięcie do portu w Livorno około godziy 7:00. Przejazd przez Włochy w region Alp Julijskich. Wjazd kolejką linową na wierzchołek Monte
Lussari,
skąd rozpościera się niesamowita panorama na Alpy. Przy dobrej widoczności będziemy mogli obserwować najwyższe wierzchołki zarówno Słowenii, jak i Austrii. Czas wolny na spacery, wizytę w Sanktuarium Maryjnym lub degustację słynnej grappy. Zjazd do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd u podnóża Alp Julijskich, gdzie będziemy mogli zobaczyć m.in słynną mamucią skocznię w Planicy. Następnie przejazd do Mariboru: płyniemy tradycyjną tratwą w dół rzeki Drawy, jedząc i popijając tradycyjne słoweńskie specjały! Przejazd w kierunku Polski. Powrót na miejsce zbiórki około godziny 23:00-24:00

1. Świadczenia zawarte w cenie:
Noclegi na promie w kajutach 2,3-osobowych z łazienkę i toaletą,
Podczas rejsu nocą bagaże zostają na pokładzie autokaru, więc polecamy zabrać dodatkowy mały plecak z rzeczami do przebrania podczas rejsu,
Dla tych, którzy nie będą mogli zasnąć na pokładzie jest bar, kawiarnia, restauracja, dancing:),
Na promie obiadokolacja około godziny 21:00, śniadanie rano około 5:30,
Noclegi na Sardynii w hotelu Club Esse Gallura Beach – położony w sosnowym lesie na terenie Parku Narodowego, na wzgórzu z widokiem na Korsykę, w odległości 1,5 km od piaszczystych plaż Wybrzeża Koralowego. Bezpłatny dostęp do leżaków i parasoli. Do plaży podwozi bus hotelowy, natomiast ostatnie 500 metrów trzeba przejść pieszo. Na terenie hotelu basen oraz codzienne zabawy i animacje. Osoby korzystające z basenu muszą posiadać czepek,
Posiłki w formie bogatego bufetu, napoje do obiadokolacji (piwo i wino) w cenie!
Komfortowy autokar,
Przeprawy promowe,
Opieka pilota/przewodnika,
Ubezpieczenie NNW i KL,
2 noclegi na promie,
8 noclegów na Sardynii,
1 nocleg w Tarvisio,
11 śniadań, 11 obiadokolacji,
Fundusz gwarancyjny TFG.


Dopłata do pokoju 1-osobowego – 900 zł (dostępność ograniczona).

Bilety wstępu, rejs na La Maddalena, Sardyńska Uczta, zestawy audio-guide, lokalni przewodnicy – 120 euro