• Ogólne
  • Plan wycieczki
  • Świadczenia
  • Oferta nie zawiera

SARDYNIA perła Morza Śródziemnego w terminie 08.06-17.06.2020 r

1/2 DZIEŃ:

Spotkanie na miejscu zbiórki o godzinie 22.00. Nocny przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię do Włoch. Około południa przyjazd do BOLONII gdzie zobaczymy m.in. Bazylika św. Petroniusza, piazza Maggiore, Due Torri, Bazylika św. Dominika, Uniwersytet. Czas wolny. Dalszy przejazd do portu w Livorno. Zaokrętowanie na promie Grimaldi Lines. Wypłynięcie o godzinie 21.30. Obiadokolacja. Nocny rejs na Sardynię.

3 DZIEŃ:

Wpłynięcie do portu w Olbii około godziy 7.00. Śniadanie. Przejazd przez region nazywany "sardyńskimi dolomitami" w kierunku COSTA SMERALDA. Panoramiczny przejazd pośród niezliczonych zatok i wysepek tego najsłynniejszego odcinka sardyńskiego wybrzeża. Przejazd do Hotelu Club Esse Gallura Beach. Zakwaterowanie.  Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie. Rejs łodzią, na pokładzie której spędzimy większość naszego dnia, poznając ARCHIPELAG LA MADDALENA, który składa się z siedmiu głównych wysp i niezliczonych małych wysepek. Zatoki, plaże i oczywiście morze oferują niezapomniane krajobrazy i fascynujące kolory. Obiad na pokładzie łodzi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Popołudniu przejazd przez interior wyspy, gdzie będziemy mogli podziwiać przepiękne gaje oliwe oraz słynne korkowce do CASTELSARDO: najpiękniejsze średniowieczne miasteczko Sardynii, gdzie możemy znaleźć fascynującą historię, niesamowite krajobrazy, jak również niezliczone sklepiki z typowymi sardyńskimi wyrobami.Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. (Możliwość  wyjazdu fakultatywnego do Bonifaccio na Korsyce. Cena: 80 EUR.) Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ:

Śniadanie.  Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w dzikie regiony Sardynii czyli BARBAGIA. Dzień, który będzie prawdziwą ucztą dla ciała jak i dla ducha. Wyjazd w region Supramonte, najwyższych gór Sardynii. Przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Po południu zapraszamy na Sardyńską Ucztę!  Przejazd do hotelu w Alghero. Nocleg.

10 DZIEŃ:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. ALGHERO:  miasto nazywane "Małą Barceloną" ze względu na swe katalońskie korzenie. Spacer po urokliwym centrum miasta z malowniczymi wąskimi uliczkami, budynkami w stylu hiszpańskim oraz pozostałościami dawnych fortyfikacji. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Katowic. Lądowanie o godzinie 17.10.

Cena obejmuje:

-komfortowy autokar

-przeprawa promowa

-przelot samolotem

-opieka pilota/przewodnika

-ubezpieczenie NNW i KL

-1 nocleg na promie

-7 noclegów na Sardynii

-8 śniadań, 8 obiadokolacji

 

INFORMACJE DODATKOWE:

– noclegi na promie w kajutach 2,3,4 – osobowych z łazienkę i toaletą

– podczas rejsu nocą bagaże zostają na pokładzie autokaru więc polecamy zabrać dodatkowy mały plecak z rzeczami do przebrania podczas rejsu

– dla tych, którzy nie będa mogli zasnąć na pokładzie jest bar, kawiarnia, restauracja, dancing:)

– na promie obiadokolacja około godziny 21.00, śniadanie rano około 5.30

– noclegi na Sardynii w hotelu Club Esse Gallura Beach – położony w sosnowym lesie na terenie Parku Narodowego na wzgórzu z widokiem na Korsykę w odległości 1,5 km od piaszczystych plaż Wybrzeża Koralowego, bezpłatny dostęp do leżaków i parasoli, do plaży podwozi bus hotelowy natomiast ostatnie 500 metrów trzeba przejść pieszo, na terenie hotelu basen oraz codzienne zabawy i animacje

– posiłki w formie bogatego bufetu, napoje do obiadokolacji (piwo i wino) w cenie!

– podczas lotu powrotego każdy pasażer może zabrać ze sobą bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze 20 kg.

Cena nie obejmuje biletów wstępu, rejsu na La Maddalena, Sardyńskiej Uczty, Zestawu Tourguide, lokalnych przewodników – ok. 100 euro