Województwo Śląskie

Jest to region niezwykle atrakcyjny dla turysty. Krajobraz przemysłowy centralnej części regionu, malownicze ostańce Jury Krakowsko – Częstochowskiej i wreszcie zielony pejzaż Beskidów tworzą niezwykłą mozaikę krajobrazową. Interesujące obiekty znajdą tu znawcy tradycji przemysłowej, miłośnicy architektury militarnej i budownictwa drewnianego. Województwo Śląskie to fascynujący swą różnorodnością region, który z roku na rok poszerza ofertę turystyczną i kulturalną.

Zapraszamy – szczegóły na stronie www.slaskie.travel

 

Piekary Śląskie – ważne miejsce na drodze Świętego Jakuba.

Górnośląski odcinek Drogi św. Jakuba Via Regia rozpoczyna swój bieg od mostu na rzece Brynica w Piekarach Śląskich, która przez wiele wieków stanowiła historyczną granicę Śląska i Małopolski. Prowadzi przez malownicze, atrakcyjne przyrodniczo, historycznie i kulturowo tereny województw Śląskiego i Opolskiego. Blisko 140-kilometrowy odcinek szlaku przebiega przez tak ważne miejsca kultu jak Piekary Śląskie, Góra św. Anny czy Kamień  Śląski. Piękno przyrody, malownicze miasteczka, spokojne wsie, pola, rzeki, lasy, zabytkowe kościoły, przydrożne krzyże i kapliczki – wszystko to sprzyja wyciszeniu i nastraja do refleksji.

Nie musisz jechać do Hiszpanii by pielgrzymować szlakiem Camino.

Szczegóły na stronie www.caminosilesia.pl

Materiały informacyjne, paszport pielgrzyma oraz pamiątkowe pieczątki można otrzymać w Centrum Pielgrzymkowym przy Bazylice NMP. Czynne codziennie w godz. 8.30-16.30, tel. 32/767 99 81

Nie zwlekaj … Ruszaj na Szlak Świętego Jakuba. Droga do Santiago de Compostella zaczyna się u progu Twojego Domu!!!